ריח לא טוב מהמזגן

מזגנים נדרשים מאוד בבתים ובמבנים אחרים. הקיץ בישראל מאופיין בימים חמים ולחים ובלעדי מיזוג יעיל קשה מאוד לתפקד. מזגנים נדרשים לפעול שעות ארוכות והם מצליחים, לרוב, לייצור תפוקות חום או קור יעילים לאורך זמן. לעיתים, קורות תקלות עקב סיבות שונות ביניהן: בלאי, חלקים תקולים, שימוש שאינו נכון, חוסר תחזוקה מתאימה, חבלות, תאונות וכדומה. תקלות קלות ניתן לתקן ללא קושי. אחת מהן היא כאשר נוצר ריח לא טוב מהמזגן בגלל עובש ונשאלת השאלה למה ואיך מטפלים? פעמים רבות ניתן למנוע אותה על ידי ניקוי מזגנים תקופתי. קיימים ריחות רעים אחרים הנובעים מבעיות אחרות. בכל מקרה לא מומלץ לתקן תקלות מורכבות באופן עצמאי מחשש להחמרת הבעיה אלא להזמין טכנאי מזגנים של חברת "פיקס קור".

ריח בגלל חיבור למערכת הביוב

תקלה זאת נוצרת מחיבור  של מערכת הניקוז של המזגן הנעשית ישירות למערכת הביוב. התוצאה היא שהמזגן שואב אוויר מתוך הבור. מדובר על אוויר מזוהם ובעל ריחות רעים. הפתרון במצב כזה הוא להתקין סיפון מיוחד במזגנים. במערכת מיני מרכזית קיים סיפון ולעיתים הוא מתבלה או מתפורר. טכנאי מזגנים עושה זאת למערכות מיני מרכזיות בלבד. החלפת סיפון למזגנים מפוצלים נעשית על ידי אינסטלטור המתמחה בנושא. סיבות אחרות לריח כזה  הן כאשר נגררת חיה מתה לצנרת של המזגן. מקרה נוסף הוא כאשר מפעילים את המזגן בטמפרטורה זהה לטמפרטורת החדר. הדבר יוצר לחות הגורמת לריח הרע.

ריח שרוף

ריח לא טוב מהמזגן יכול אף לנבוע ממנוע שנשרף. במקרה הנ"ל מחליפים לחדש. כאשר המזגן ישן מומלץ להחליף את כולו בגלל שעלות התיקון קרובה למחיר של חדש, במיוחד, כאשר מדובר על מזגנים קטנים שמחירם נמוך יחסית. סיבה אחרת היא שקע או קבל שרוף. קיימים מספר סוגי קבלים: של המאייד, המדחס או המאוורר. כולם עלולים להינזק בפתאומיות. את כל התקלות הללו מתקן טכנאי מזגנים ביעילות רבה.

ריח  של עובש

מדובר על ריח רע אותו מזהים בקלות. בנוסף, עלולות לצוץ נקודות או כתמים שחורים על שלבי  המזגן. עובש נוצר כאשר מצטבר לכלוך באמבטיית הניקוז, בצנרת ובמקומות רגישים אחרים. המים מצטברים עליהם ולא מתנקזים וגורמים לעובש. הטיפול הינו ניקוי כל חלקי המזגן. מבצע אותו טכנאי אשר מבצע ניקוי מזגנים  בשגרה לכל הסוגים הקיימים. הוא מוריד את המכסים והמסננים הקיימים, חושף את החלקים הפנימיים מנקה אותם, מרסס חומרים נגד עובש ומרכיב חזרה את כל החלקים. לאחר מכן, בודק שהמזגן פועל ומקרר היטב.

טיפול מונע

קיימת דרך טובה למניעה על ידי הפעלת מאוורר המזגן לאחר השימוש. רצוי לעשר דקות. במזגנים רבים האופציה הזאת קיימת אוטומטית. הפעולה הזאת מייבשת את המים הקיימים ומונעת עובש. ניתן לבצע טיפול מונע של ניקוי פילטרים תקופתי. מומלץ לכל מי שאינו יכול או רוצה  לבצע זאת להזמין טכנאי מזגנים מיומן אשר יגיע על פי הזמנה  מסודרת.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירותים אלו, ואחרים נוספים, מאת "פיקס קור" בעלת המוניטין. היא מספקת שירותיה לאנשים פרטיים, לעסקים, למוסדות ציבור וללקוחות אחרים. השירות ניתן לאורך כל ימות השנה. היא מתגברת צוותים בימי הקיץ כדי לתת מענה לקריאות מיוחדות ודחופות של הלקוח כמו גם להזמנות להתקנות ועוד. השירות הינו מקיף וכולל גם ייעוץ לגבי המזגנים הנדרשים מאחר וקיימים רבים בגדלים ובמפרטים שונים. הם נבחרים בהתאמה לגודל השטח אותו יש  לקרר/לחמם. כל טכנאי מזגנים מגיע עם ניידת שירות מאובזרת וישתמש אך ורק בחלקי חילוף מקוריים.