ריח לא טוב מהמזגן

מזגנים מסוגלים לפעול ברציפות שעות ארוכות ולאורך זמן ללא תקלות כי מדובר על מערכות מאוד אמינות. ניתן למצוא מערכות מיזוג מסוגים שונים: מפוצלים עיליים, מערכות מיני מרכזיות ומרכזיות. המפוצלים מגיעים עם שתי יחידות. הפנימית המותקנת על אחד הקירות ובה נמצא המאייד וחלקים נוספים, והחיצונית שבה המנוע, המדחס וחלקים אחרים. תקלות עלולות לצוץ בכולן  ואחת מהן היא ריח לא טוב מהמזגן, ונשאלת השאלה מדוע? צריך לציין כי, התקלה הזאת אינה משביתה אותו אבל, בהחלט, לא נעימה. הזנחת הטיפול בחלק מהמקרים עלולה אף להחמיר את הבעיה. טכנאי מזגנים מבית "פיקס קור" מאבחן ומטפל במקרים אלו וכדאי להזמינו לשירות. הוא מבצעת גם התקנות תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים ועוד.

ריחות רעים שונים

ניתן למצוא מספר תקלות הגורמות לריח רע. מומלץ לא לטפל עצמאית מחשש לגרימת נזקים חמורים אף יותר. יש לקבל ייעוץ טלפוני מאיש השירות ולהזמינו למקום.

ריח של ביובריח לא טוב במזגן נוצר בעת חיבור  של מערכת הניקוז של המזגן ישירות למערכת הביוב. בגלל החיבור  שואב המזגן אוויר מתוך הבור ומחדירו לתוך המבנה. האוויר מזוהם בחיידקים ומדיף ריחות רעים. הפתרון כאן הוא להתקין סיפון מיוחד במזגנים. התקנתו למזגנים מפוצלים נעשית על ידי אינסטלטור המכיר את הנושא. צריך לציין עוד, כי במערכת מיני מרכזית קיים סיפון כזה. כאשר הוא מתבלה או מתפורר מתחילים הריחות לחדור פנימה. טכנאי מזגנים מחליף סיפונים אך ורק למערכות מיני מרכזיות. סיבות נוספות לריח רע  הן נדירות יותר. כך, כאשר נגררת חיה מתה לצנרת של המזגן, כאשר מפעילים את המזגן בטמפרטורה זהה לטמפרטורת החדר. במקרה האחרון נוצרת לחות הגורמת לריח הרע.

ריח שרוף – יכול להגיע ממנוע שנשרף. במקרה הנ"ל מחליפים אותו לחדש בהשקעה יקרה, יחסית. כאשר קיים מזגן ישן מומלץ לא לתקנו אלא להחליפו בגלל שעלות התיקון הנ"ל קרובה למחיר של חדש. הדבר בולט, בעיקר, כאשר מדובר על מזגנים קטנים שמחירם נמוך יחסית. תקלות אחרות הן שקע או קבלים שרופים  של המאייד, המדחס או המאוורר. כולם עלולים להינזק בפתאומיות. את כל התקלות הללו מתקן טכנאי מזגנים ביעילות רבה, מחזיר את המערכת לתפקוד יעיל, ואף, ופותר את בעיית הריח.

ריח של עובש – מדובר על ריח רע המגיע, לרוב, בליווי נקודות או כתמים שחורים על שלבי  המזגן. עובש נוצר כאשר נוצר לכלוך באמבטיית הניקוז, בצנרת ובמקומות פנימיים אחרים. המים המצטברים עליהם אינם מתנקזים ויוצרים עובש. כאן יש לנקות את כל חלקי המזגן. ניקוי כזה יפתור את הבעיה. במהלכו הוא מוריד את המכסים, חושף את החלקים הפנימיים ומנקה אותם היטב, ובנוסף, מרסס חומרים נגד עובש. לאחר הרכבת המכסים והחלקים האחרים  הוא  בודק שהמזגן פועל ומקרר היטב.

טיפול מונע

קיימת דרך טובה למניעה על ידי הפעלת מאוורר המזגן לאחר השימוש. רצוי לעשר דקות. במזגנים רבים האופציה הזאת קיימת אוטומטית. הפעולה הזאת מייבשת את המים הקיימים ומונעת עובש. ניתן לבצע טיפול מונע של ניקוי מזגנים תקופתי על ידי טכנאי מזגנים מיומן אשר יגיע על פי הזמנה  מסודרת.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירותים אלו מאת "פיקס קור" ולא לטפל עצמאית מחשש לפגיעה במערכת. השירות מקיף וכולל גם ייעוץ, התקנה ועוד. ברשות החברה תשתית מתאימה הכוללת ניידות שירות וצוותי עבודה מיומנים. ייעשה שימוש אך ורק בחלקי חילוף תקניים, מה שמבטיח פעילות מזגנים תקינה לאורך זמן ללא בלאי. כל לקוח יזכה לשירות מקצועי עם יחס אישי.