מזגן לפעמים מקרר ולפעמים לא

מזגנים נחשבים למכשירים אמינים מאוד המסוגלים לפעול למשך שעות ארוכות ביעילות. ניתן למצוא מספר סוגים ביניהם: עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומרכזיים. המפוצלים מגיעים בשתי יחידות: פנימית וחיצונית. בחיצונית מצוי המדחס והמנוע וחלקים אחרים נוספים, ובפנימית המאייד וחלקים אחרים. תקלות עלולות לקרות בכל אחד מהיחידה הנ"ל עקב בלאי של חלקים, תחזוקה לקויה, תאונה, חבלה ועוד. אחת מהן קשורה בנושא הקירור שאינו רצוף. נשאלת השאלה מדוע מזגן לפעמים מקרר ולפעמים לא? הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות. על מנת לפתור את התקלה יש להזמין טכנאי מזגנים מקצועי הפועל בשירות "פיקס קור". לא כדאי לטפל בה עצמאית בגלל החשש להחמרת הבעיה. טכנאי מיומן מתקין, מתקן, מבצע תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים תקופתי ועוד.

תרמוסטט תקול

אחת הסיבות הנפוצות לבעיות של קירור שאינו קבוע ויציב נעוצה בכך שהתרמוסטט הינו תקול. התרמוסטט מווסת את החום וכאשר הוא אינו לגמרי תקין הוא יכול לזהות את הטמפרטורה בחדר כשגויה ולא תואמת את המצב האמיתי ולתת הוראות להפסיק לקרר. במקרים כאלו, אין ברירה אלא להחליף אותו.

מדחס תקול

המדחס אחראי על דחיסת האוויר לתוך הצנרת. הוא הופך לנוזל והדחיסה היא חלק מתהליך הקירור. כאשר הפעולה הזאת משתבשת כליל או בחלקה אזי הקירור יתבצע באופן לקוי, ואחד הסימפטומים הוא מזגן מקרר לפעמים ולפעמים לא. הבעיה יכולה להיות עם הקבל המוזן למדחס או תקלה במדחס עצמו. החלפת קבל נחשבת לזולה מבין שני המקרים. החלפת מדחס לא תמיד כדאית ובמיוחד כאשר המזגן הוא מדגם ישן. המקרים כאלו עלות התיקון תהיה די קרובה למחיר המזגן עצמו. כאן כדאי לערוך שיקול כלכלי ולהחליף את כל המזגן לחדש אשר יספק תפוקת עבודה נהדרת ללא תקלות לאורך שנים.

מזגן קופא

מזגן קופא עלול לגרום לכך שהוא יפסיק לקרר. כאשר הוא מפשיר אזי הוא מתחיל שנית לקרר. הסיבות למזגן קפוא יכולות להיות הצטברות קרח עליו, קיפאון בצנרת עקב וואקום שנוצר בה או עודף בגז. הקיפאון יכול להיווצר ביחידה הפנימית (במעבה או בחלקו העליון של המזגן העילי) או בחיצונית במדחס ובמנוע. ניתן לבדוק את הבעיה על ידי הורדת הטמפרטורה ולראות אם הוא חוזר לעבוד כסדרו.

תקלה לאחר ביקור טכנאי

תקלה כזאת עלולה לקרות דווקא עקב ביקור טכנאי. הסיבה לכך היא מילוי גז מעל לכמות הנדרשת. טכנאי שיחזור למקום יעלה במיידית על טעותו ויפעל לתיקון הבעיה. הוא יבדוק את המערכת על מנת לבדוק שהיא פועלת ומקררת כרגיל.

מחסור בגז

סיבות אחרות לתקלות בקירור הוא מחסור בגז אשר גורם לכך שרמת הקירור לא תהיה על פי ההגדרה המוכתבת בשלט. הגז עלול לברוח מסדקים או חורים בצנרת. טכנאי יאתר תחילה את החורים ורק לאחר טיפול בהם וסתימתם, הוא ימלא גז בכמות המתאימה.

שירות מקצועי

טכנאי מזגנים העובד בשירות "פיקס קור" מצויד בניידת המאובזרת בכל כלי העבודה הנדרשים כמו גם בחלקי חילוף מתאימים ומומלץ לקבל ממנו שירותים מקצועיים. העסק מספק שירותים נאמנים לפרטיים, עסקים וחברות, מוסדות ציבור וממשל ועוד. הם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים ממתן שירותים ללקוחות לאורך שנים. השירות מקיף וכולל ייעוץ לגבי המזגן הנדרש בכל חלל ומבנה, שירותי התקנות, תחזוקה כולל ניקוי מזגנים ותיקונים. שירותי התיקונים ניתנים לאורך כל שעות היום וביניהם ניתן למצוא דחופים בשעות שאינן שגרתיות כדי לפתור בעיות במיידית. הכול במחירים נוחים. מנהלי העסק ישמחו לתת שירות לכל לקוח נזקק – וותיק או חדש.