מזגן לא עובד על חום

כל מזגן בנוי לקרר ולחמם. ניתן למצוא מספר סוגים וביניהם מפוצלים עיליים, מיני מרכזיים ומרכזיים. הם מיועדים להתקנה במבנים ובחדרים בעלי שטחים בגדלים שונים. הבחירה בכל אחד נעשית על פי תפוקת החימום/הקירור שלו. המפוצלים מגיעים בשתי יחידות. בחיצונית מצוי המדחס והמנוע וחלקים אחרים. בפנימית מצוי המאייד ומספר חלקים אחרים. למרות איכותם עלולות לצוץ בהם תקלות. מזגן לא עובד על חום היא תקלה היכולה להופיע בכל יחידה ונשאלת השאלה מה מקורה? היא נובעת מסיבות שונות ותמיד מומלץ שלא לנסות לפתור אותה באופן עצמאי. הסיבה לכך היא הסכנה להחמרת הבעיה. כן כדאי להזמין טכנאי מזגנים אשר יודע לאתר תקלות ולתקנן, ובנוסף, מבצע תחזוקה שוטפת הכוללת בין היתר ניקוי מזגנים תקופתי.

סיבות לתקלות בחימום

הסיבות הקיימות הם מחסור בגז, פילטרים סתומים, היווצרות עובש במקומות שונים במערכת הפנימית, תרמוסטט שאינו פועל היטב, תקלה במשאבת חום ובסליל החימום ועוד. כל אחת תטופל אחרת וביעילות.

פילטרים סתומים – מונעים זרימת אוויר תקינה – קרה או חמה גם יחד. הם נסתמים עקב הצטברות אבק ולכלוך אחר עליהם. הטכנאי מוציא אותם ממקומם ומנקה אותם באמצעות  מברשת מתאימה ולאחר מכן, תחת מים זורמים השוטפים אותם היטב. לאחר ייבושם הוא מחזירם למקום ובודק שהמערכת, חוזרת לחמם. ניקוי פילטרים כדאי לעשות אחת למספר חודשים או יותר. כך בהתאם לכמות השימוש במזגן, לזיהום האוויר ולעשן קיים בסביבה ועוד.

עובש – מזגן לא מחמם טוב גם עקב עובש הנוצר ממים עומדים הנקווים על אבק ולכלוך אחר. חוסר הניקוז יוצר ריח רע וגורם לפגיעה בחימום. יש לנקות היטב את כל החלקים הפנימיים על ידי חומרים אורגניים או כימיים.  לאחר הניקוי מרסס טכנאי מזגנים חומר נגד עובש המסייע במניעת היווצרותו מחדש.

חוסר בגז – הגז נדחס על ידי המדחס לטובת יצירת חום או קור. מחסור בו גורם לתקלות בפעולות הללו. בדיקת הכמות נעשית על ידי מד שעון לחץ. כאשר הוא מראה אפס, אזי התקלה חמורה ויש להחליף חלקים רבים במערכת. כאשר היא אינה דרמטית אזי יהיה צורך להשלים את הכמות החסרה. לפני המילוי יאתר הטכנאי את החורים או הסדקים דרכם נפלט הגז וילחימם. לאחר סיום הטיפול הוא יבדוק את המערכת לוודא שהיא מחממת.

תרמוסטט תקולבמזגן רגיל יש שני תרמוסטטים ובמזגן אינוורטר 8 כאלו. התיקון ייעשה על ידי החלפת האחד התקול ובדיקת המערכת לאחר מכן.

תקלה במשאבת חום ו/או בסליל החימוםמזגן לא עובד על חום בעת תקלה בסליל חום שאמור להעביר את המזגן ממצב קירור לחימום מקולקל. כך, גם  כאשר משאבת הגז שנועדה לחמם את הגז בצינור שאחראי על חימום האוויר הנפלט דרכו. בשני המקרים מחליפים את החלק התקול כאשר במקרה של סליל חום – המחיר זול יותר.

שירות מקצועי

טכנאי מזגנים מקצועי העובד בשירות "פיקס קור" יגיע עם ניידת שירות מאובזרת לכל לקוח. ניתן להתקשר עימו טלפונית לקבלת ייעוץ ובעקבות השיחה להזמינו. חשוב מאוד שלא לנסות לטפל בבעיה באופן עצמאי מחשש שהתקלה המטופלת תחמיר. השירותים הניתנים על ידי "פיקס קור" רבים ומקיפים. כך, ייעוץ לקראת קנייה כאשר הלקוח מתלבט לגבי גודל ומפרט המזגן הדרוש לו. בנוסף, שירותי התקנה תקנית, תחזוקה הכוללים גם ניקוי מזגנים יסודי ותיקונים לכל סוגי התקלות הקיימות. השירות ניתן לאורך כל השנה ובמקרים מיוחדים יגיע הצוות במהירות רבה ובשעות שאינן שגרתיות. כדאי לנצל את כל אלו, במיוחד, כאשר מדובר במחירים נוחים לכל כיס.