מזגן לא נדלק

מערכות המזגן הינן מערכות פעילות מאוד בקיץ הישראלי. הדבר נכון לבתים פרטיים, למבנים עסקיים, לאולמות, לחנויות, למבני ציבור ועוד. ניתן למצוא מזגנים מפוצלים, מיני מרכזיים ומרכזיים. המפוצלים מגיעים עם שתי יחידות. האחת חיצונית וכוללת את המדחס וחלקים צמודים נוספים והשנייה היא הינה פנימית ובה מצוי המאייד והמאוורר וחלקים חיוניים אחרים. הם מחוברים ביניהם בצנרת מתאימה.

בחירת המזגן

בחירת המזגן המתאים נעשית, בעיקר, על פי גודל השטח שיש לקרר. ניתן למצוא מעוצמת כוח סוס אחד לקירור/חימום חדרים קטנים ועד ל4 ויותר כוחות סוס שנועדו חדרים בעלי שטח רחב, המיני מרכזיים יכולים לקרר דירה של כ120 מטר ואילו המרכזיים יקררו אולמות רחבים, בתי קולנוע, סופרמרקטים ועוד. בשני המקרים האחרונים זורם האוויר בתעלות מיוחדות המותקנות בגובה. המכשירים הללו אמינים אבל לעיתים נוצרות בהן תקלות ונשאלת השאלה מדוע מזגן לא נדלק? הסיבות לכך שונות.

תקלות פתאומיות

מזגנים נחשבים למכשירים אמינים. הם מיוצרים על ידי חברות בעלות מוניטין המקפידות על ייצור תחת בקרת איכות גבוהה. ההתקנה נעשית על ידי טכנאי מזגנים מקצועיים ומוסמכים והם נועדו לעבודה רבת שנים. כמובן, שיש לתחזק אותם היטב. ניקוי מזגנים למשל, ימנע מאמץ יתר של חלקים פנימיים, יזרים את האוויר היטב וישמור על תקינות החלקים הפנימיים. אלא שגם בהם עלולות להיווצר תקלות שונות. מזגן לא נדלק הינה אחת מהן. הסיבות לכך יכולות להיות בגלל בעיות בשלט, בעיניות, בכרטיס הפיקוד ועוד. תקלות אלו עלולות לקרות בכל רגע נתון ובאופן פתאומי. מומלץ מאוד לא לנסות לתקן בעיה רצינית זאת עצמאית מחשש להחמרת הבעיה אלא להזמין שירות לטיפול בבעיה.

בדיקה ראשונית

בעל המזגן יכול לבצע בדיקה ראשונית פשוטה כדי לוודא שהבעיה אינה במזגן עצמו אלא במקור החשמל או בשלט. כדאי לבדוק אם השקע אליו מחובר המזגן תקין ועושים זאת על ידי חיבור מכשיר חשמלי אחר אליו. במידה והוא פועל אזי התקע תקין. בדיקה אחרת היא לסוללות שבשלט ויש להחליפן לחדשות. אם עדיין המזגן אינו עובד אזי התקלה היא, כנראה בו.

שלט שאינו תקין

שלט מעביר אותות אינפרא אדום באמצעותן הוא מתקשר עם המזגן. הבעיה יכולה להיות כאן. טכנאי מזגנים יבדוק אותו ובמידת הצורך יספק חדש.

עינית תקולה

 בכל מזגן יש עינית הממוקמת על המאייד. היא קולטת את האותות הנשלחים מהשלט וכאשר היא אינה מתפקדת יהיה צורך להחליפה באחרת חדשה. לפני ההחלפה יבדוק הטכנאי אם אין עליה או על המאייד אבק או לכלוך אחר המונע את הקליטה ומפריע לתקשורת הנ"ל.

תקלה בכרטיס הפיקוד

מזגן לא נדלק גם כאשר כרטיס הפיקוד תקול. הוא, למעשה, הפריט המעבד את הפקודות הנשלחות מהמשתמש ומפעיל את החלקים השונים במזגן. ניתן לתקן אותו בנסיבות מסוימות, אבל במקרים אחרים, לא תהיה ברירה אלא להחליפו באחר חדש. עלויות התיקון נמוכות מאלו הנדרשות עבור החלפה.  

פיוז שרוף

פיוז שרוף עלול להשבית את פעולת המזגן. בכל מזגן יש נורית אדומה הדולקת כל העת. כאשר היא כבויה בעת שהמזגן מחובר לחשמל, אזי יש להניח כי הפיוז שרוף. עלותו נמוכה מאוד ולרוב, יגבה טכנאי מזגנים תשלום רק עבור הביקור.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות אצל "פיקס קור" בעל השם הידוע. ברשות העסק תשתית מתאימה לפעילות הכוללת ניידות ישורת, ציוד לאבחון וטיפול בתקלות ועוד. הצוות הינו מיומן ויכול לייעץ על המזגן הרצוי ללקוח, להתקין מערכות, לתקנם ולתחזקם כולל ניקוי מזגנים תקופתי. השירות ניתן לאורך כל השנה כך שרצוי להימנע מטיפול עצמאי העלול לגרום נזקים.