מזגן לא מקרר רק מוציא אוויר

תפוצת המזגנים בישראל החמה הינה רחבה מאוד וניתן למצוא אותם בכל האזורים. ניתן למצוא מזגנים מסוגים שונים. יש עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומרכזיים. כולם עובדים בצורה אופטימאלית ונחשבים לאמינים. אלא שגם בהם עלולות לצוץ תקלות שונות. אחת הידועות היא מזגן לא מקרר רק מוציא אוויר ונשאלת השאלה מדוע? ניתן למצוא מספר סיבות לכך. בכל מקרה, מדובר על תקלה שלא מומלץ לטפל בה עצמאית מחשש להחמרתה ורצוי להזמין טכנאי מזגנים מיומן העובד בשירות "פיקס קור" המספקת שירותים שונים כולל תיקונים, ניקוי מזגנים תקופתי ועל פי הזמנה ועוד.

איך מטפלים בבעיה הזאת?

נשאלת השאלה איך מטפלים כאשר מזגן לא מקרר ורק מוציא אוויר? ראשית, כדאי לבצע מספר בדיקות פשוטות. יש לבדוק אם הטמפרטורה המותקנת על השלט מכוננת נכון. קורה לעיתים שאחד הילדים שיחק בה וכוונן אותה לטמפרטורת החדר. לעיתים, הדבר נעשה בטעות או בהיסח הדעת. בהנחה שהמזגן הינו מדגם מתאים לגודל החדר ושהפילטרים בו, אכן, נקיים אזי אין ברירה אלא להזמין שירות.

חוסר בגז

הסיבה  הנפוצה לתופעה הנ"ל הינה מחסור בגז. הקירור נוצר עקב דחיסת גז על ידי המדחס לתוך הצנרת. הגז כלוא בתוך המערכת ואינו אמור לצאת ממנה אף פעם. אלא שסדקים וחורים זעירים הנוצרים מבלאי, תאונה, חבלה או מכה עלולים להיווצר. גם התקנה רשלנית עלולה לגרום לבעיה זאת. תופעת בריחת הגז איננה קורית, לרוב, בבת אחת אלא בתהליך ממושך. ניתן יהיה להרגיש כי המזגן מקרר פחות בכל יום נוסף. במקרים נדירים, הוא נפלט דרך פתח האוויר של  המזגן וניתן לראות אותו בצורת עשן לבן. טכנאי מזגנים יגיע למקום ויאתר את הבעיה באמצעות מכשיריו ו/או בדיקת הצנרת החיצונית המובילה מהמעבה. בשלב הראשון הוא יאתר את מקור הדליפה ויטפל בה. בדרך כלל הוא מלחים את הצנרת ופותר את הבעיה. במקרים בהם התיקון אינו אפשרי יהיה צורך בהחלפת כל המזגן. בשלב הבא, הוא ימלא גז בכמות הנדרשת. ויבדוק אם המזגן פועל ומקרר היטב.

מדחס תקול

מדחס מקולקל לא יצליח לדחוס את האוויר לצנרת ולקררו. הסיבות לתקלות יכולות להיות מגוונות ועקב חלקים שלא עובדים כמו: קבל מדחס, תרמוסטט, כרטיס פיקוד וחיבורי חשמל. כאשר מדובר בחלקים שאינם יקרים, אזי התיקון יהיה זול יחסית. החלפת כרטיס פיקוד הינה יקרה ואילו החלפת כל המדחס יקרה אף יותר. בשני מקרים אלו, ובמיוחד בשני, כדאי לשקול החלפת כל המזגן בגלל המחיר. עלויות מזגן חדש מהניילון תהיה דומה לתיקון מורכב כזה ולכן, הינו כדאי במרבית המקרים.

סיבות אחרות

מזגן לא מקרר רק מוציא אוויר  בגלל סיבות נוספות שאמנם הינן פחות נפוצות. כך עקב תקלה באחד מהתרמוסטטים ,המאווררים או אחד מהכרטיסים. בכל מקרה, לא מומלץ לנסות ולאבחן אותם באופן עצמאי, ובוודאי, לא לתקן עקב חשש להחמרת הבעיה.  טכנאי מזגנים מבית "פיקס קור" יודע לטפל בכל אלו כולל באחרות מורכבות ומומלץ לקבל ממנו שירות. החברה מספקת שירותיה לפרטיים, עסקים כולל חנויות ואחרים, למוסדות ציבור וממשל ועוד. הוא מקיף וכולל, ייעוץ לגבי המזגן הרצוי  לכל חדר וחלל, התקנה לכל המערכות הקיימות, תחזוקה כולל ניקוי מזגנים תקופתי ושוטף, וכמובן, תיקונים על פי קריאות דחופות או מוזמנות.

תשתית יעילה ומקצועית

"פיקס קור" הינה בעלת תשתית מקצועית הכוללת צוותים המגיעים עם ניידות שירות מאובזרות וטכנאים מוסמכים ומיומנים בביצוע כל העבודות והשירותים הנדרשים בתחום. מנהליה ישמחו להעמיד אותה ואת יכולותיהם המוכחות לכל לקוח – חדש או ותיק וחוזר.