מזגן לא מחמם מספיק

מזגן הינו מכשיר חשמלי המסוגל לחמם וגם לקרר. משום כך, הכדאיות ברכישתו חיונית ואך עולה. ניתן למצוא מספר סוגים. קיימים עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומערכות מיזוג מרכזיות. המפוצלים מגיעים בשתי יחידות. הפנימית שבה מצוי המאייד וחלקים אחרים והחיצונית שבה מצוי המדחס וחלקים אחרים. הם מחוברים בצנרת. בחירת המזגן נקבעת על פי גודל השטח שיש לחמם או לקרר. למרות שמדובר במכשירי חשמל אמינים, הרי שעלולות להיווצר בהן תקלות שונות עקב בלאי, חבלות ותאונות, תחזוקה לקויה ועוד. אחת הנפוצות היא מזגן לא מחמם מספיק ונשאלת השאלה מדוע זה קורה? הסיבות הן בגלל חלקים פנימיים תקולים.  בכל מקרה, מומלץ לא לנסות לטפל עצמאית מחשש להחמרת הבעיה אלא לפנות אל "פיקס קור מיזוג אויר" להזמנת שירות. השירותים כוללים גם תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים תקופתי.

סיבות לחוסר בחימום

בין הסיבות ניתן למצוא פילטרים סתומים, מחסור בגז, עובש במקומות מסוימים במערכת, תרמוסטט שאינו פועל היטב, תקלה במשאבת חום ובסליל החימום וכדומה.

פילטרים סתומים

פילטרים סתומים מונעים מאוויר החם להיפלט. הסתימות מגיעות מאבק ולכלוך המצטבר עליהם. טכנאי מזגנים ישלוף אותם ממקומם יבריש אותם באמצעות מברשת רכה וישטוף אותם תחת מים זורמים. לאחר ייבושם הוא יחזירם למקום. לאחר הטיפול הוא יבדוק שהמערכת, אכן, פועלת היטב ומחממת. מומלץ להקפיד על ניקוי פילטרים אחת למספר חודשים או יותר בהתאם לצרכים. באזור בו יש אבק חול וזיהום אחר באוויר כדאי לבצע ניקוי בתדירות גבוהה. כך גם חלקי המערכת יתאמצו פחות והבלאי שלהם יהיה קטן יותר.

ניקוי מעובש

מזגן לא מחמם מספיק גם בגלל עובש הנוצר כתוצאה מאבק מצטבר בשילוב של מים עומדים. תוצאת לוואי היא ריח רע המתנדף כשהמזגן פועל או דומם. טכנאי מסיר את כיסוי המזגן וחושף את החלקים הפנימיים אותם יש לנקות. הם כוללים אמבטיית ניקוז, תעלות פנימיות, צנרת ועוד. השיטה היא באמצעות ריסוס חומר כימי או חומר אורגני המיועדים לכך. לאחר הניקוי הוא מרסס חומר נגד עובש.

חוסר בגז

הגז נועד לחימום וכמובן גם לקירור. כאשר הוא חסר אז שתי הפעולות הללו אינן מתבצעות היטב. הכמות  החסרה נבדקת על ידי מד לחץ מיוחד. כאשר הוא מראה על אפס אז כל הצנרת פגומה ויש להחליפה. כאשר המחסור בגז חלקי אז יש למלא את הכמות החסרה. מהלך התיקון כולל גם איתור הנקבים והסדקים דרכם הגז השתחרר ותיקונם.

תרמוסטט תקול

תרמוסטט שאינו תקין יפגע בתהליך החימום. במזגן רגיל יש שני תרמוסטטים ובמזגן אינוורטר 8 כאלו. התיקון ייעשה על ידי החלפת האחד התקול ובדיקת המערכת לאחר מכן.

תקלה במשאבת חום ו/או בסליל החימום

סליל חום אמור להעביר את המזגן ממצב קירור לחימום. משאבת הגז מחממת את הגז בצינור שאחראי על חימום האוויר הנפלט דרכו. בעת תקלה מחליפים את שניהם כאשר עלות החלפת סליל חום זולה יותר.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי מאת טכנאי מזגנים מקצועי העובד בשירות "פיקס קור" הפועלת באזורים שונים בארץ.  שירותיה ניתנים לפרטיים, לעסקים, מוסדות ציבור וממשל ועוד וכוללים ייעוץ מקיף, התקנה, ניקוי מזגנים תקופתי, תיקונים ועוד. השירות ניתן לאורך כל ימות בשנה כולל בשעות לא שגרתיות למקרים דחופים. בגלל חבילת שירות מקיפה כזאת אין טעם ואפילו לא מומלץ לתקן תקלות לבד. מנהלי עסק הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים ממתן שירותים ללקוחות רבים לאורך השנים. הם ישמחו להעמיד את התשתית שלהם לכל לקוח חדש או וותיק.