מזגן לא מוציא אוויר

מזגנים נחשבים למכשירים חשמליים אמינים ואיכותיים למרות מורכבותם. ניתן למצוא מערכות מיזוג שונות ובין היתר, מזגנים עיליים מפוצלים, מערכות מיני מרכזיות ומערכות מרכזיות. כל אחת מגיעה במפרט שונה ועם תפוקת אנרגיה אחרת. על פי הגודל נעשית גם הבחירה לגבי סוג המזגן המתאים לקירור חלל או חדר קיים. המזגנים המפוצלים מגיעים בשתי יחידות: פנימית וחיצונית. הפנימית כוללת את המאייד וחלקים נוספים והחיצונית את המנוע והמדחס וחלקים אחרים. תקלות שונות עלולות לקרות ואחת מהן היא כאשר מזגן לא מוציא אוויר. נשאלת השאלה מדוע הדבר קורה? הסיבות לכך מגוונות. אלא, שבעת הזאת כדאי להזמין טכנאי מזגנים ולא לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי מחשש להחמרת הבעיה. טכנאי מזגנים מיומן מבית "פיקס קור" מבצע אף התקנות, תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים תקופתי ועוד.

תקלות שונות וטיפול בהן

מזגן לא מוציא אוויר מעיד על שורה של תקלות ולהלן סקירה אודותן ולצידה שיטת הטיפול.

קבל מנוע תקול – קבל המנוע מעביר את אנרגיית החשמל אליו וכאשר הוא אינו תקין המנוע לא יעבוד. התיקון נעשה על ידי החלפתו. העלויות נמוכות, יחסית.

לוח פיקוד תקול – בכרטיס הפיקוד יש קבל מובנה המהווה את מקור הבעיה. קיימת דרך לעקיפת הקבל בכרטיס, ודרך אחרת לטיפול היא החלפתו. החלפת כרטיס פיקוד יקרה יותר.

מפוח או פיקוד מאייד – תקלות ברכיבים אלו עלולות לצוץ וכאן, לרוב, מחליפים אותם.

מנוע מאוורר מקולקל – סיבה נוספת – רצינית יותר. במקרה כזה יש צורך לעיתים להחליפו בחדש. בעת הזאת וכאשר המזגן ישן ובעל ערך נמוך, ניתן לבדוק אם כדאי להשקיע בתיקון. החלופה היא רכישת מזגן חדש בעלות קרובה לעלות התיקון. הוא חדיש ויעיל ויחזיק מעמד זמן רב ללא בלאי.

מאיץ סתום – פוגע ביכולת המזגן לשחרר אוויר. תקלה נדירה יותר. ניקויו יפתור את הבעיה.

תקלות נדירות ופשוטות יחסית – פילטרים סתומים, קפיאה של הסוללה הפנימית, חיישן אוויר חוזר תקול, מזגן נמצא במצב השהייה. חלק מהם נוצר ביחידות הפנימיות ואחרות בחיצוניות. בעת התקלות יש למסור לטכנאי את דגם המזגן ופרטים על הבעיה כדי שיביא עימו את החלפים הנדרשים. כך יתבצע תיקון מהיר ויעיל.

אבחון וטיפול

טכנאי מזגנים יכול לאתר את התקלות בעזרת הידע שברשותו ובאמצעות מכשירים שונים הנמצאים בניידת השירות עימה הוא מגיע. בחלק המקרים, ניתן לפתור את הבעיה בניקוי פשוט. באחרים ישתמש בחלקי חילוף תקניים או אחרים המאושרים על ידי היצרניות. הכול במטרה לתת למערכות אפשרות לעבודה תקינה לאורך זמן ללא בלאי.

שירות מקיף ויעיל

שירותי טכנאי מזגנים ניתנים לאורך כל השנה כולל בשעות לא שגרתיות בעת שמתקבלות קריאות דחופות. בנוסף, הוא מייעץ לגבי המזגנים המתאימים ביותר לכל סיטואציה ולכל מבנה, חדר וחלל. הקטנים בני אחד כוח סוס מיועדים לחדרים של עד 12 מ"ר והגדולים בני 3 כוח סוס ויותר לדירות ענקיות, לאולמות וכיוצא בזה. המיני מרכזיות יקררו אולמות גדולים, חנויות וכדומה. האוויר בהם זורם בשרוולים המותקנים בגובה. בנוסף, הוא מבצע תחזוקה שוטפת על בסיס קבוע כולל ניקוי מזגנים נדרש מעת לעת. ככל שהתחזוקה טובה ויעילה כן, תימנענה תקלות רבות והמערכות תעבודנה היטב.

שירות ללקוחות רבים

השירות המקצועי ניתן עם יחס אישי ללקוחות רבים. ביניהם: פרטיים, עסקיים, מוסדיים ממשלתיים ואחרים. "פיקס קור" מנוהלת על ידי מומחים בעל ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים ממתן שירות ללקוחות רבים לאורך השנים. הם ישמחו להעמיד את התשתית ולתרום יכולותיהם לכל לקוח – חדש או וותיק.