מזגן לא מגיב לשלט

כל המזגנים המודרניים מגיעים עם שלטים מותאמים בתוך הערכה. הפעלתם נעשית בקלות רבה וללא מאמץ. את השלטים נהוג להניח במקום ידוע בחדר או לתלותו על הקיר על התקן מיוחד. כאשר שלט אינו מגיב ניתן לתפעל את המזגן על ידי לחיצה פיזית על הכפתורים המתאימים. אלא שיש קושי מסוים לעשות זאת בגלל שהיחידה הפנימית מותקנת בגובה הקיר. לרוב, מספר סנטימטרים מהתקרה. הסיבה לכך היא הרצון לפיזור אוויר אופטימאלי לכל חלקי ופינות החדר כי האוויר הקר זורם למטה. שיקול נוסף הוא בקיר מתאים ביותר מבחינת פיזור האוויר והקרבה ליחידה החיצונית בה מותקן המדחס. נשאלת השאלה מה גורם לתקלה שבה מזגן לא מגיב לשלט? קיימות סיבות שונות ובכל תקלה מורכבת מומלץ לא לטפל עצמאית בגלל חשש להחמרת הבעיה, אלא להזמין טכנאי מזגנים העובד אצל "פיקס קור". הוא מבצע תיקונים שונים כולל ניקוי מזגנים תקופתי וטיפולים אחרים בשגרה.

סיבות לתקלות

ניתן למצוא תקלות שונות בקטגוריה הזאת. מזגן לא מגיב לשלט עקב תקלה בעינית, סוללות ריקות או תקלה במזגן עצמו כולל בלוח הפיקוד שלו.

שלט שאיננו תקין – תקלות בשלט נובעות מבלאי, מחשיפה למים ולחות, מקצר פנימי, מזעזוע הנגרם מנפילה או מכה ועוד. ניתן לבדוק אותו בקלות. יש לעמוד במרחק מתאים של כ 8 מטר בקו ישר מהמזגן ולהפעילו כאשר אין שום חפץ או גורם אחר מפריע באמצע. כאשר המזגן לא מגיב בנסיבות אלו, אזי הבעיה מצויה במערכת הפנימית שלו.  ניתן לבדוק את הנושא גם עם שלט אוניברסלי שעלותה נמוכה, יחסית. אם הוא מפעיל את המזגן אזי הבעיה נפתרה ללא צורך בהזמנת שירות. בכל מקרה אחר,  כדאי להזמין טכנאי מזגנים מיומן היכול לאבחן את הבעיה ללא קושי ולטפל בה. טכנאי המגיע לביקור מצטייד גם בשלט המתאים לדגם התקול. הוא יקבל מהלקוח מידע לגבי האחד שאותו יש להביא.

בעיה בעינית מזגן – עינית מזגן עלולה להתלכלך ואז היא לא תהיה מסוגלת לקלוט את התדרים הנשלחים אליה. יש לוודא שהיא נקייה ו/או להעביר עליה מטלית ניקוי יבשה או טבולה בחומרים מתאימים. במידה והיא נקייה אזי הבעיה היא מורכבת יותר ויהיה צורך להחליפה באחרת תקנית. טכנאי מזגנים משתמש אך ורק בחלקי חילוף מקוריים לטובת פעילות תקינה וארוכת טווח של המערכת. בתקלות מורכבות לא תהיה ברירה אלא להחליף את לוח הפיקוד. התיקון הנ"ל נחשב ליקר, יחסית. במקרה ומדובר על מזגן ישן שעלותו זולה (לרוב מזגנים קטנים של אחד עד 1.5 כוח סוס) אזי כדאי לשקול החלפת כל המזגן בחדש. עלויות רכישתו עולה אך במעט ממחיר התיקון. מזגן חדש ומודרני יספק שירות טוב יותר ועם תפוקת קירור איכותית בהרבה.

שלטים למזגנים מסוגים שונים

ניתן למצוא מזגנים מסוגים רבים. יש עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומרכזיים ולכל דגם יותאם שלט מתאים. שלט של חברה אחת מותאם, לרוב, לכל הדגמים הקיימים ופועל על אותם תדרים. כאשר קיימים מספר מזגנים מאותה חברה בחדרים שונים בבית אז כל שלט יכול להוות גיבוי.

שירות מספק מקצועי

"פיקס קור, מספקת שירותים נאמנים ללקוחות פרטיים, לעסקים, למוסדות ועוד. הוא מקיף וכולל ייעוץ, התקנה, תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים תקופתי ותיקונים על בסיס הזמנות מיוחדות ודחופות או מסודרות. לא מומלץ לבצע תיקונים עצמאית כי הטכנאי מטעמה יגיע עם ניידת שירות מאובזרת כולל בחלקים מקוריים. מנהלי החברה יקפידו על כל משימת שירות ויספקו אותו עם יחס אישי לכל לקוח – חדש או חוזר/וותיק