מזגן חדש לא מקרר

רכישת מזגן חיונית בישראל בעלת הקיץ החם והלח. ניתן למצוא בשוק מזגנים מסוגים שונים. מפוצלים עיליים, מיני מרכזיים ומרכזיים. המפוצלים בעלי בשתי יחידות. האחת פנימית ובה מצוי המאייד וחלקים אחרים והחיצונית שבה מצויים המנוע, המדחס וחלקים אחרים. השיקול העיקרי בדגם הרצוי נעשית, בעיקר, על פי גודל השטח שיש לקרר. קיימים גם אחרים של איכות, שירות, מחירים, טעם אישי ועוד. עלולות להיווצר תקלות שונות כולל במזגן שאך עתה נרכש והותקן. מזגן חדש לא מקרר היא אחת מהן. הסיבות לכך שונות ביניהן: בלאי, תחזוקה לקויה, חבלות ותאונות ועוד. נשאלת השאלה מדוע זה קורה? הסיבות הינן בעיקר תקלות בחלקים פנימיים המצויים ביחידה הפנימית או החיצונית. בכל מקרה, לא מומלץ לנסות לתקן תקלות אלו מחשש להחמרתן. מומלץ להזמין טכנאי מזגנים המועסק אצל "פיקס קור". הוא מבצע, בנוסף, התקנות, תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים ועוד.

סיבות לתקלות אלו

הסיבות הנפוצות לתקלות מעין אלו הן פילטרים סתומים וחוסר בגז. היותר נדירות נוצרות עקב מדחס שאינו עובד, ו/או חלקים פגומים אחרים דוגמת: מנוע פנימי או חיצוני, מאיץ, כנף חיצונית, כבלים, תקשורת לקויה ועוד. יחד עם זאת, כאשר מדובר במזגן חדש אזי הסבירות להן נמוכה יותר. בל מקרה של תקלה מורכבת עקב חלק פגם כדאי לבדוק אם אחריות היצרן או ההתקנה מכסה את הבעיה.

בדיקה מקדימה

לפני הזמנת טכנאי כדאי לבדוק שמזגן מכוון היטב על טמפרטורות נמוכות. הסיבה לכך היא כי כוונונם עלול להשתנות עקב טעות, היסח הדעת, משחק של ילד או נכד בבית הלוחץ על כפתורים ועוד.

תקלות

חוסר בגזמזגן חדש לא מקרר כשאין מספיק גז במערכת. להלן ההסבר: המדחס המותקן ביחידה החיצונית  דוחס את הגז לצנרת ואז הוא הופך לנוזל. תהליך הדחיסה יוצר את הקירור. מחסור בגז מונע קירור יעיל ונגרם בגלל דליפתו מסדקים וחורים קטנטנים בצנרת, פגיעות מכאניות ועוד. טכנאי מזגנים יגיע למקום ינסה לאתר את הסדקים ויסתום אותם בהלחמה ובשיטות אחרות. הוא יבדוק את לחץ הגז באמצעות שעון מיוחד. במידה וחסר מעט, הוא ישלים את הכמות החסרה. במידה והשעונים מראים מידת אפס אז הסבירות היא לתקלה רצינית במערכת ותידרש החלפת הצנרת והחלקים הבלויים. בסוף התיקון הוא יבדוק שהמערכת מקררת היטב.

מדחס תקול – מדחס תקול מעיד על בעיה רצינית. תיקונו נחשב למורכב, ולרוב, הוא נלקח למעבדה. עלותו גבוהה ואם הוא נכלל במסגרת האחריות אז התיקון יהיה חינם.

תקלות קלות – תקלות קלות במנוע, כנפיים חיצוניות שבורות, כבלים בלויים ועוד נחשבות לקלות, יחסית. אבל גם הן גורמות לבעיות קירור מגוונות. 

שירות מקצועי

מומלץ להזמין טכנאי מזגנים מקצועי המועסק אצל "פיקס קור". השירותים שלו ניתנים לפרטיים, לעסקים, למוסדות ציבור ועוד. הוא ניתן לאורך כל ימות השנה כולל הגעה מהירה למקרים דחופים. הוא מקיף וכולל ייעוץ לגבי המזגן המתאים למבנה ולחדר הנדרש. בנוסף, התקנה על פי תקנים קיימים, תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים תקופתי, תיקונים מגוונים ועוד. מנהלי החברה הינם בעלי ידע רב וניסיון מצטבר המגיעים ממתן שירותים מקצועיים ומוצלחים ללקוחות רבים לאורך השנים. ברשותם תשתית מתאימה הכוללת ניידות שירות המאובזרות בכלי עבודה מתאימים ובחלקים מקוריים. בכל תקלה ייעשה שימוש בחלקים איכותיים אלו כדי להבטיח פעילות סדירה וטובה של המערכות הקיימות. מומלץ, איפה, לנצל את כל היתרונות הללו ולא לנסות לטפל בתקלות לבד. מנהלי החברה ישמחו להעמיד את התשתית הקיימת לכל לקוח.