מזגן אלקטרה לא מחמם

מזגני אלקטרה נחשבים לאיכותיים ומשום כך, נפוצים מאוד בישראל. החברה מייצרת מספר סוגים ביניהם עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומרכזיים. המפוצלים מגיעים בשתי יחידות. האחת פנימית ובה מצוי המאייד וחלקים אחרים. השנייה החיצונית ובה ניתן למצוא את המדחס והמנוע בתוספת חלקים אחרים. שתי היחידות מחוברות ביניהן בצנרת מתאימה. למרות אמינות המערכות הללו עלולות לצוץ בהן תקלות שונות עקב בלאי, חבלה, תאונה, תחזוקה לקויה ועוד. מזגן אלקטרה לא מחמם היא אחת מהן ונשאלת השאלה למה היא קורית? טכנאי מזגנים של חברת "פיקס קור" יכול להגיע, לאתר את הסיבה ולטפל במיידית בבעיה. מומלץ לא לנסות לפתור אותה עצמאית מחשש להחמרתה. הטכנאי מספק שירותים נוספים ובין היתר תחזוקה שוטפת הכוללת גם ניקוי מזגנים.

חימום לקוי – התקלה והטיפול בה

הסיבות לתקלה מגוונות וביניהן ניתן למצוא פילטרים סתומים, מחסור בגז, עובש במקומות מסוימים במערכת, תרמוסטט שאינו פועל היטב, תקלה במשאבת חום ובסליל החימום. התיקון בכל אחת מתבצע על פי מהותה.

פילטרים סתומים –  פילטרים סתומים אינם מאפשרים לאוויר החם (וגם הקר) להיפלט לחלל החדר. הבעיה נובעת מהצטברות אבק ולכלוך עליהם. הטכנאי מוציא אותם, מברישם באמצעות מברשת רכה מתאימה ושוטף תחת מים זורמים. לאחר שהם מתייבשים – מחזירם למקום. הוא בודק שהמערכת, אכן, פועלת כסדרה ומחממת. רצוי לנקות פילטרים על בסיס קבוע. כך, אחת למספר חודשים או בתדירות גבוהה יותר כאשר הבית ממוקם בסביבה רוויית עשן וזיהום אוויר.

ניקוי מעובש –  מזגן אלקטרה לא מחמם גם בגלל הצטברות עובש הנוצר מאבק  ולכלוך מצטבר בחלקים פנימיים כולל על אמבטיית הניקוז. כאן נקווים מים עומדים והתוצאה היא ריח המגיע כשהמזגן פועל וגם כשהוא דומם. טכנאי מזגנים  מקצועי מנקה את התעלות הפנימיות ואת יתר המקומות בהם הוא מצטבר באמצעות ריסוס חומר כימי או חומר אורגני המיועדים לכך. לאחר הניקוי הוא מרסס חומר נגד עובש. הניקוי ייעשה על פי ההזמנה אבל בהחלט יכול להיות חלק ממבצע ניקוי מזגנים תקופתי לכל החלקים שבמערכת.

חוסר בגז – כאשר יש מחסור בגז אז התוצאה היא חימום לקוי או שאינו קיים. במצב כזה יפלוט המזגן אוויר בטמפרטורת החדר. כמות הגז הנדרשת נעשית לאחר בדיקה באמצעות מד מיוחד ללחץ. אם הוא מראה אפס, אזי הסבירות היא לתקלה רצינית המחייבת גם החלפת צנרת וחלקים אחרים. כאשר יש חוסר בכמות קטנה הוא יאתר את הסדקים או החורים הזעירים מהם הוא נפלט וילחימם. לאחר מכן, ימלא את החסר.  מספר שעות התיקון תלויות בחומרת הבעיה הקיימת.

תרמוסטט תקול  – במזגן רגיל יש שני תרמוסטטים ובמזגן אינוורטר 8 כאלו. יש להחליף את התקול ולערוך בדיקת המערכת לאחר מכן.

תקלה במשאבת חום ו/או בסליל החימום –  סליל חום מעביר את המזגן ממצב קירור לחימום. משאבת הגז מחממת את הגז בצינור שאחראי על חימום האוויר הנפלט דרכו. כאשר הם תקולים יש להחליפם. עלות החלפת סליל חום זולה יותר. טכנאי מזגנים יודע לאתר את הבעיה ולתקנה ביעילות.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי מטכנאי מזגנים מקצועי העובד בשירות "פיקס קור" בעלת המוניטין. הוא מקיף וכולל ניקוי מזגנים ותחזוקה מקיפה אחרת, התקנות, ייעוץ לגבי המזגן המתאים ביותר ועוד. השירות זמין לאורך כל ימות השנה. כדאי לנצלו היטב ולא להתפתות לטיפול עצמי בתקלות מורכבות. החמרת המצב עלולה להוסיף נזקים מכאניים ואחרים, ומכאן, להוצאות לא הכרחיות. השירות יינתן לכל לקוח עם יחס אישי.