למה מזגן קופא/למה המזגן קופא?

מזגנים מיועדים לקירור וחימום ונרכשים רבות בישראל. ניתן למצוא עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומערכות מרכזיות. המערכות נבדלות ביניהן בתפוקת החום או  הקור שהן מסוגלות לספק. בוחרים אותם, בעיקר על פי השטח אותו הן אמורות לקרר. המפוצלים מגיעים עם שתי יחידות. הפנימית שבה מצוי המאייד וחלקים נוספים, והחיצונית שבה מצוי המדחס וחלקים אחרים. שניהם מחוברים בצנרת מתאימה. למרות שמכשירי חשמל אלו נחשבים לאמינים מאוד, הרי שגם בהם עלולות להיווצר תקלות בנושאי הקירור. רבים שואלים עצמם למה מזגן קופא? יש לכך כמה סיבות. בכל מקרה, מומלץ לא לטפל בבעיה כזאת באופן עצמאי מחשש להחמרתה אלא להזמין טכנאי מזגנים העובד אצל "פיקס קור". הוא יודע לטפל בעיות אלו, ובנוסף, מבצע טיפולי תחזוקה כמו: ניקוי מזגנים ועוד.

תקלות מסיבות שונות

תקלות עלולות להתרחש בגלל תחזוקה לקויה, בלאי של חלקים, חבלה, תאונה וכדומה. אם תפנו לאיש השירות ותשאלו אותו למה המזגן קופא? אז קרוב לוודאי שהוא יאמר לכם שקיים איזה חלק תקול ועליו להגיע לבדוק זאת. להלן סוגי התקלות שהוא עלול למצוא.

מעבה מזגן קופא – הסימנים לכך הם קרח על המעבה ו/או צינורות קפואים. צינורות אלו נועדו ליניקה ודחיסה של הגז שאמור לקרר את המבנה. מעבה קופא בגלל חוסר גז הנובע מבריחתו דרך סדקים וחורים זעירים. התהליך ממושך והדרגתי ובמשך הזמן מרגישים שהמזגן מקרר פחות ופחות. טכנאי מזגנים משתמש במד לחץ לקבל תמונת מצב. אם הוא מראה אפס אז סימן שהצנרת בלויה ואיננה תקינה ויש להחליפה. אם יש חוסר קטן בגז הוא ימלא אותו לכמות הרצויה. בנוסף ולפני המילוי, הוא יאתר את הסדקים ויסתום אותם על ידי הלחמה ובשיטות אחרות.

מעבה מזגן קופא בחורף או בקיץ – נשאלת השאלה למה מזגן קופא/למה המזגן קופא בימים קרים? התשובה היא שמדובר בתהליך טבעי הנובע מהפרשי טמפרטורות בין הסביבה החיצונית והמעבה הפעיל והיוצר חום. הדבר הנ"ל אינו מסוכן. לעומת זאת, בקיץ אין סיבה לקפיאת מעבה, אלא אם כן, יש חפצים החוסמים את מעבר האוויר.

מאייד מזגן קופא – מזגן קופא גם כאשר היחידה החיצונית תקינה. זאת, בגלל המאייד הקפוא הנמצא ביחידה הפנימית. סימנים לכך הם כאשר הוא מטפטף גם כאשר הוא אינו פועל. במקרה כזה המים אן פתיתי הקרח יטפטפו לתוך החדר.

מדחס תקול – אם לא ניתן לתקן אותו אז יש להחליף לחדש. עלות שירות זה נחשבת לגבוהה, יחסית. אם מדובר במזגן ישן ומדגם קטן, אז כדאי לשקול החלפת המערכת לחדשה. העלות תהיה גבוהה אך במעט ולבית יתווסף מזגן חדיש ואיכותי.

סוללת מאייד סתומה – התקלה נובעת מפילטרים סתומים אשר לא עברו ניקוי במשך זמן ארוך. הסוללה הסתומה אינה מאפשרת תנועת אוויר והדבר גורם לקפיאת המאייד ו/או הצינורות החיצוניים. טכנאי מזגנים יסיר את מכסה המזגן וינקה היטב את כל המערכת באמצעות ריסוס חומרים על בסיס אורגני או כימי. לאחר הטיפול, כמו בכל טיפול אחר, הוא יבדוק שהמערכת פועלת היטב ומקררת במידה הנכונה.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי מאת טכנאי מזגנים העובד ב"פיקס קור" בעלת המוניטין. השירות מקיף וכולל ייעוץ לגבי המזגן המתאים לכל מבנה וחדר, התקנה, ניקוי מזגנים תקופתי במסגרת תחזוקה כוללת, תיקונים ועוד. לעסק קיימת תשתית מעולה הכוללת ניידות שירות המאובזרות בחלקי חילוף מקוריים. השימוש בהם מאפשר למערכת לפעול היטב ובצורה חלקה לאורך זמן ללא בלאי. מומלץ לנצל יתרונות אלו מאשר לנסות לטפל בבעיות עצמאית. הרווח הינו כולו של הלקוח.