למה  המזגן מטפטף/למה  המזגן נוזל?

מזגנים נדרשים מאוד בקיץ הישראלי החם והלח. מדובר על מכשירים חשמליים איכותיים ומהימנים אבל, יחד עם זאת, עלולות לצוץ בהם תקלות שונות הנגרמות, בין היתר, עקב בלאי של חלקים פנימיים. אחת מהן היא נזילות וטפטופים מתוך היחידה הפנימית אל תוך הבית. נשאלת השאלה למה המזגן מטפטף/למה המזגן נוזל?  ניתן למצוא סיבות שונות אבל חשוב מאוד שלא לנסות לתקן תקלות מורכבות מדי כולל ניקוי מזגנים יסודי באופן עצמאי. הפתרון הטוב ביותר הוא להזמין טכנאי מזגנים מבית "פיקס קור" לתיקון הבעיה הקיימת.

תקלה שמופיעה בכל סוגי המזגנים

ניתן למצוא מספר סוגי מזגנים: עיליים מפוצלים, מיני מרכזיים ומרכזיים. המפוצלים מגיעים עם שתי יחידות. הפנימית שבה מצוי המעבה וחלקים נוספים והפנימית בה מצוי המדחס וחלקים נוספים. את היחידה הפנימית מתקינים על אחד הקירות. שתי היחידות מחוברות ביניהן בצנרת מתאימה. תהליך הקירור נוצר כאשר המדחס דוחס את האוויר לתוך הצנרת והופך אותו לנוזל. האוויר רווי במים וכאשר נוצר הקור מופרדים המים ממנו ומתנקזים החוצה. לכלוך, התקנה שאיננה נכונה וסיבות אחרות עלולים לגרום לתקלות אלו.

סיבות לתקלות

התקנה שאיננה נכונה –  אחת השאלות המפתיעות היכולות להישאל לאחר התקנה היא למה המזגן מטפטף/למה המזגן נוזל? הסיבה היא מערכת ניקוז שלא עובדת היטב. התקנה לא נכונה יכולה להיגרם כשהמתקין לא חיבר את צינור הניקוז  או שכח להוציא אותו החוצה. התוצאה היא שהמים הנוצרים במהלך הקירור מתנקזים לתוך האמבטיה וממנה ישירות לרצפת החדר.

זווית צינור שאינה תקינה – כאשר צינור הניקוז לא הותקן בזווית נכונה כלפי מטה. או שמסיבה כל שהיא זז ממקומו כאשר נוצר עיקול קטן שמונעים מהמים זרימה תקינה. כל אלו ימנעו ניקוז טוב.

שחיקה ובלאי – מקרים אחרים הם כאשר הצינור בלוי ושחוק ואז אין ברירה אלא להחליף לחדש.

 צינור שאינו מבודד – הצינור עשוי מנחושת וכאשר היא אינה עטופה כליל בחומר מבודד עלולים להיווצר עליה טיפות מים אשר יטפטפו.

איטום לא תקין – סיבה אחרת היא איטום לא תקין ביציאת הצנרת מהקיר החיצוני או בעת חיבורה לצנרת הבית. כאן עלולים לחדור פנימה מי גשמים

 תקלות מכאניות

חוסר גז במזגן – כאשר חסר גז נוצר קרח. כאשר הוא מפשיר נוצר הטפטוף. טכנאי מזגנים יאתר את מקור הדליפה, ימלא גז ויבדוק שהמזגן פועל ומקרר היטב.

סוללת מאייד סתומה – הבעיה נוצרת כאשר המזגן מלוכלך מפנים ואז סוללת המאייד קופאת וגורמת לנזילת מים.

אמבטיית ניקוז סתומה – מדובר על יחידה שבה נאגרים המים בתוך היחידה הפנימית. התקלה עלולה להיווצר כאשר השיפוע של האמבטיה אינו תקין, כאשר יש סתימה בחיבור שבין האמבטיה לצינור הניקוז או יש סדק באמבטיה.

נזילות מהיחידה החיצונית

נזילות אלו עלולות להופיע בחורף. הם אינן מעידות על תקלה כל עוד המזגן עבד היטב בקיץ ואין ממנו רעשים חשודים. הסיבה לנזילות מקורה בהפרשי טמפרטורות בין האוויר הקר שבחוץ לטמפרטורה של היחידה החיצונית הפעילה. עקב כך מצטברים אדים אשר הופכים לטפטופים. כך שבמקרה כזה אין סיבה לדאגה. ביתר המקרים המורכבים כדאי להזמין טכנאי מזגנים של חברה מוכרת ולא לנסות לפתור את הבעיה עצמאית מחשש להחמרת התקלה.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי מאת טכנאי מזגנים מטעם "פיקס קור" המספקת ייעוץ, תיקונים, תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים תקופתי ועוד. הוא מצויד בניידת שירות  ויגיע לכל לקוח פרטי, עסקי, ציבורי ואחר במהירות האפשרית. במיוחד, בעת תקלות מהותיות הקורות בקיץ.