למה המזגן לא מקרר?

כל מזגן המיוצר על ידי חברה בעלת מוניטין נחשב לטוב ואיכותי. ניתן למצוא מספר סוגים קיימים: מפוצלים עיליים, מיני מרכזיים ומרכזיים. המפוצלים מגיעים בשתי יחידות. האחת פנימית ובה מצוי המאייד וחלקים אחרים והחיצונית שבה מצויים המנוע, המדחס וחלקים אחרים. בחירה בדגם הרצוי  נעשית, בעיקר, על פי שיקול הקשור בגודל השטח שיש לקרר. מזגנים עלולים להתקלקל עקב סיבות שונות ביניהם: בלאי, תחזוקה לקויה, חבלות, תאונות ועוד. אחת המרגיזות בהן היא קירור לקוי או שאינו מתבצע כלל. נשאלת השאלה למה המזגן לא מקרר? ולכך יש מספר סיבות והסברים. בכל מקרה לא כדאי לנסות לתקן תקלות אלו מחשש להחמרתן. מומלץ להזמין טכנאי מזגנים מבית "פיקס קור" לאבחון התקלה וטיפול  בה. הוא מבצע על בסיס שוטף וקבוע התקנות, תחזוקה שוטפת כולל ניקוי מזגנים, תיקונים מסוגים שונים ועוד.

תקלות

הסיבות להיווצרות מצב בו הקירור אינו יעיל יכולות להיות מגוונות. הנפוצות הן פילטרים סתומים וחוסר בגז. התקלות היותר נדירות נוצרות עקב מדחס שאינו עובד, ו/או חלקים פגומים אחרים דוגמת: מנוע פנימי או חיצוני, מאיץ, כנף חיצונית, כבלים, תקשורת לקויה ועוד.

מחסור בגז

 נשאלת השאלה למה המזגן לא מקרר כשאין גז בכמות מספקת? המדחס המותקן ביחידה החיצונית  דוחס את הגז לצנרת ואז הוא הופך לנוזל. תהליך הדחיסה יוצר את הקירור ומחסור בגז מונע קירור יעיל. מחסור בגז נגרם בגלל היווצרות סדקים וחורים קטנטנים בצנרת עקב בלאי, פגיעות מכאניות ועוד. טכנאי מזגנים יגיע למקום ינסה לאתר את הסדקים ויסתום אותם על ידי הלחמה ובשיטות אחרות. הוא יבדוק את לחץ הגז באמצעות שעון מיוחד. במידה וחסר מעט הוא ישלים את הכמות החסרה. במידה והשעונים מראים מידת אפס אז הסבירות היא לתקלה רצינית במערכת ותידרש החלפת הצנרת והחלקים הבלויים. בסוף התיקון הוא יבדוק שהמערכת מקררת היטב.

פילטרים סתומים

מזגן עלול לא לקרר גם כאשר המנוע והמדחס פועלים כשורה והאוויר אינו זורם פנימה. הסיבה הינה, כמובן, בגלל שפילטרים המלאים בלכלוך ואבק מונעים זרימת אוויר תקינה ואין זה משנה אם הוא חם או קר.  עלולים להיות גם מצבי ביניים בהם האוויר זורם בעוצמה פחותה מהתקן ואינו מגיע לכל פינות החלל שהוא אמור לקרר. טכנאי מזגנים מוציא את הפילטרים ממיקומם מנקה אותם באמצעות מברשות מתאימות ושוטף אותם תחת זרם מים. לאחר ייבושם הוא מחזירם למקום. לפני שהוא עוזב את הלקוח הוא בודק שהמזגן מקרר היטב.

מדחס תקול

מדובר על בעיה רצינית. תיקון מדחס הינו מורכב ולרוב הוא נלקח למעבדה. הוא יקר, יחסית, ובמידה והמזגן הינו ישן אז מומלץ להחליף אותו לחדש כי הכדאיות בתיקון יורדת בגלל עלותה. מוטב להשקיע בחדש מאשר בתיקון כזה.

תקלות קלות

תקלות קלות במנוע, כנפיים חיצוניות שבורות, כבלים בלויים ועוד נחשבות לקלות, יחסית. אבל גם הן גורמות לבעיות קירור מגוונות.  

שירות מקצועי

מומלץ להזמין טכנאי מזגנים בעל מוניטין הפועל מטעם "פיקס קור". הוא מספק שירותיו לפרטיים, לעסקים, למוסדות ציבור וממשל ועוד. השירות ניתן לאורך כל ימות השנה כולל תחזוקה הכוללת ניקוי מזגנים. השירות נעשה עם ניידת שירות. מומלץ להזעיקו כל פעם בו יש חשש לתקלה מורכבת ולא לנסות לפתור אותה לבד מחשש להחמרת הבעיה. לרשות הלקוח עומדת תשתית מקצועית ועובדים מיומנים המשתמשים אך ורק בחלקי חילוף מקוריים או כאלו המאושרים על ידי היצרנים. הדבר מבטיח שהמזגנים יפעלו היטב וללא תקלות לאורך זמן. השירות המקיף כולל גם ייעוץ לגבי בחירת המזגן הרצוי ועוד.