למה המזגן לא מחמם?

מזגנים נחשבים למכשירים אמינים מאוד ועם תקלות מעטות. מדובר על כל סוגי המזגנים המיוצרים על ידי חברות בעלות שם ההולך לפניהם. ניתן למצוא מבחר מזגנים המגיעים בתפוקות אנרגיה שונות. כך עיליים מפוצלים, מערכות מיני מרכזיות ומערכות מרכזיות. הבחירה בכל מערכת תלויה בגודל השטח שיש לקרר או לחמם. העיליים המפוצלים מגיעים עם שתי יחידות ובשתיהן עלולות לצוץ תקלות המפריעות לחימום האוויר הנפלט. ביחידה החיצונית קיימים המדחס וחלקים אחרים, ובפנימית מצוי המאייד וחלקים נוספים. בעת תקלת חימום נשאלת השאלה למה המזגן לא מחמם? יש לכך מספר סיבות. טכנאי מזגנים מבית "פיקס קור" יכול להגיע  במהירות האפשרית ולאבחן את הסיבה. הוא מתמחה גם בהתקנות במתן תחזוקה תקופתית כולל ניקוי מזגנים וכדומה.

טיפול בתקלות

מומלץ לא לנסות לאבחן ולתקן תקלות מורכבות מחשש להחמרתן כגלל פעולה לא נכונה. כל טיפול ייעשה בצורה מקצועית על פי סקירת התקלות להלן.

 פילטרים סתומים –  פילטרים סתומים אינם מאפשרים לאוויר חם או קר להיפלט לחלל החדר. הם נסתמים מהצטברות אבק ולכלוך אחר עליהם. טכנאי מזגנים שולף אותם בעדינות ממקומם, מברישם באמצעות מברשת רכה מתאימה ושוטף תחת מים זורמים. לאחר ייבושם – מחזירם למקום. הוא בודק שהמערכת עובדת ומחממת. רצוי לנקות פילטרים בתדירות של מספר חודשים או גבוהה יותר כאשר הבית ממוקם בסביבה בה האוויר מזוהם.

עובש –  אם שאלתם עצמכם למה יש ריח של עובש ובאותה נשימה למה המזגן לא מחמם? הרי ששני הדברים עלולים להיות קשורים אחד עם השני. עובש נוצר מאבק  ולכלוך מצטבר בחלקים פנימיים כולל על אמבטיית הניקוז בה המים עומדים. הטכנאי המקצועי מנקה את התעלות הפנימיות ואת יתר המקומות בהם הוא מצוי עם חומר כימי או אורגני. לאחר הניקוי הוא מרסס חומר נגד עובש. הניקוי יפתור את הבעיה כליל. יחד עם זאת, ניתן להזמין ניקוי מזגנים תקופתי לכל החלקים שבמערכת לצורך תחזוקה שוטפת. במקרים רבים, היא תמנע את התקלה מלכתחילה.

חוסר בגז – הגז הקיים נדחס לצנרת באמצעות המדחס וגורם ליצירת האוויר הקר. כאשר הוא חסר אזי הפעולה הנ"ל אינה מתבצעת כהלכה או כלל. בסיטואציה כזאת המזגן יפלוט אוויר בטמפרטורת החדר. בדיקת כמות הגז הנדרשת נעשית באמצעות מד לחץ מיוחד של הטכנאי. אם הוא מראה אפס, אזי הסבירות היא לתקלה רצינית המחייבת גם החלפת צנרת וחלקים אחרים. כאשר הוא מציין על מחסור בכמות קטנה הוא יאתר את הסדקים או החורים הזעירים מהם הוא נפלט וילחימם. לאחר מכן, ימלא את החסר. 

תרמוסטט תקול  – במזגן רגיל יש שני תרמוסטטים ובמזגן אינוורטר 8 כאלו. יש להחליף את התקול ולערוך בדיקת המערכת לאחר מכן.

תקלה במשאבת חום ו/או בסליל החימום – משאבת הגז מחממת את הגז בצינור שאחראי על חימום האוויר הנפלט דרכו, ואילו, סליל חום מעביר את המזגן ממצב קירור לחימום. כאשר הם מקולקלים יש להחליפם. עלות החלפת סליל חום זולה יותר.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי  של טכנאי מזגנים מקצועי העובד בשירות "פיקס קור" הידועה. השירות מקיף וכולל ניקוי מזגנים ותחזוקה יסודית אחרת. בנוסף, התקנות, ייעוץ ועוד. הכול עם יחס אישי. השירות ניתן לאורך כל ימות השנה. מומלץ מאוד לא לנסות לטפל באופן עצמי בתקלות מורכבות בגלל הסכנה להחמרת המצב. זה עלול להוסיף נזקים ולגרום להוצאות יקרות ולא הכרחיות.  כדאי לציין עוד, כי ניידת השירות תגיע לכל לקוח במהירות האפשרית כולל למקרים דחופים.