המזגן לא מקרר

המזגנים נחשבים לאמצעי הקירור הנפוצים והטובים ביותר בישראל. הם פועלים בעיקר בקיץ ובמיוחד בימים בהם עומס החום כבד. ניתן אף לחמם באמצעותם את המבנים בימים קרים. והדבר אך מוסיף לאטרקטיביות שברכישתם. מבחינים בסוגי מזגנים רבים. יש את העיליים המפוצלים, המיני מרכזיים, והמרכזיים. כל אחד מגיע במפרט אחר ומותאם לקירור/חימום שטחים בגדלים שונים. השיקול המכריע ברכישתם הוא בתפוקת האנרגיה שהם מסוגלים לייצר. טכנאי מזגנים מוסמך מטעם "פיקס קור" מספק שירותים שונים בתחום הכוללים: ייעוץ לגבי המזגן הרצוי, התקנות, ניקוי מזגנים, תחזוקה אחרת, וכמובן, תיקונים.

תקלות

אחת התקלות היותר נפוצות הינה מזגן לא מקרר ונשאלת השאלה מדוע הדבר קורה? הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות. העיקריות בהן הן פילטרים סתומים וחוסר בגז. התקלות הפחות נפוצות עלולות לקרות עקב מדחס שאינו עובד, ו/או חלקים אחרים תקולים כמו: מנוע פנימי או חיצוני, מאיץ, כנף חיצונית, כבלים, תקשורת לקויה ועוד. מומלץ לא לטפל עצמאית בכל תקלה מהסוג הזה מחשש להחמרת הבעיה. רצוי מאוד להזמין טכנאי מזגנים מיומן לאיתור הבעיה ומתן מענה הולם.

פילטרים סתומים

בכל מזגן קיימים מסננים דרכם האוויר עובר. המזגן לא מקרר כאשר הם מתמלאים אבק ו/או לכלוך אחר כי האוויר הקר אינו נפלט לתוך החדר. במקרים מורכבים, הוא אמנם זורם אבל, בוודאי שאינו מגיע לכל פינותיו. טכנאי מזגנים שולף את הפילטרים מהמגרעת בהם הם נתונים, מנקה אותם באמצעות מברשות רכות ושוטף אותם תחת זרם מים. לאחר ייבושם הוא מחזירם למקום. בסוף התהליך הוא בודק שהמזגן מקרר היטב.

מחסור בגז

הסיבות למחסור בגז הן בעיקר סדקים וחורים קטנטנים בצנרת הנוצרים עקב בלאי פגיעות מכאניות ועוד. ככל שיש חוסר בגז אזי המזגן לא מקרר היטב. טכנאי יגיע למקום וינסה לאתר את הסדקים ויבדוק את לחץ הגז באמצעות שעון מיוחד. במידה וחסר מעט הוא ישלים את הכמות החסרה. במידה והשעונים מראים מידת אפס אז הסבירות היא לתקלה רצינית במערכת. כאן יהיה צורך בתיקון רציני הכולל החלפת הצנרת והחלקים הבלויים. לאחר מכן יוסיף גז ויבדוק היטב שהמערכת מקררת.

מדחס שאינו עובד

תקלה כזאת מצביעה על בעיה רצינית ועל כך שהמזגן אינו תקין לחלוטין. תיקון מדחס הינו מורכב ולא ניתן לעשותו במקום. לרוב, הוא נלקח למעבדה. מדובר על תיקון יקר, יחסית, ובמידה והמזגן הינו ישן אז, כנראה, שתגיע המלצה להחלפתו לחדש. הסיבה היא בעיקר כלכלית כי עדיף לרכוש חדש מהניילון מאשר להשקיע בתיקון כזה.

תקלות אחרות

תקלות אחרות קלות במנוע, כנפיים חיצוניות שבורות, כבלים בלויים ועוד נחשבות לקלות יותר. אבל כאלו שבגללן מזגן לא מקרר לגמרי או חלקית. טכנאי יודע לטפל בהם בצורה מקצועית טובה. בדרך כלל הוא אף מבצע ניקוי מזגנים בסוף תהליך התיקון ובודק שהמערכת פועלת כשורה.

שימוש בחלפים תקניים

כל תיקון יתבצע בתשומת לב רבה וייעשה שימוש בחלקים ורכיבים תקניים המאושרים על ידי היצרנים והרשויות הממשלתיות. יש חשיבות רבה לשימוש בגז תקני שאינו פוגע בסביבה ובשכבת האטמוספרה. תיקון מקצועי יאריך מאוד את חיי המזגן וימנע ממנו בלאי מוקדם מהרגיל. תחזוקה שוטפת נאותה באמצעות טכנאי מזגנים תתרום רבות לתקינות המערכת. 

שירות מקצועי

מומלץ להזמין טכנאי מזגנים בעל מוניטין. הוא מספק שירותיו לאנשים פרטיים, לעסקים, למוסדות ציבור ועוד. השירות ניתן לאורך כל ימות השנה, ובמקרים דחופים, אף בשעות שאינן שגרתיות, כך שאין טעם ואף מסוכן  לנסות לטפל לבד. כל חבילת השירות תינתן עלי ידי "פיקס קור" במחירים נוחים.