למה המזגן לא מחמם?

המזגן נחשב לאמצעי קירור וחימום נפוץ בישראל. העובדה שניתן לנצלו לשתי הפעולות הללו מגדילה את האטרקטיביות שלו ומשום כך, רבים רואים בו פתרון מעולה לצרכיהם. ניתן למצוא מזגנים מסוגים שונים שכולם טובים. יש מפוצלים עיליים, מיני מרכזיים ומרכזיים. השוני ביניהם הוא במפרט ובעיקר בתפוקת האנרגיה  המופקת מהם הנמדדת ביחידות כוח סוס. הגדולים מסוגלים לקרר/לחמם אולמות גדולים והקטנים מיועדים לחדרים וחללים קטנים. טכנאי מזגנים של חברת "פיקס קור" מספק שירותים נאמנים ללקוחות פרטיים, לעסקים למוסדות ציבור ועוד. הם כוללים ייעוץ לגבי המזגן בגודל הרצוי, התקנות, תיקונים ותחזוקה שוטפת הכוללת גם ניקוי מזגנים. ניתן למצוא מספר רב של תקלות ואחת מהן הינה מזגן לא מחמם.

סיבות לחימום לקוי

נשאלת השאלה מדוע המזגן לא מחמם כלל או חלקית? הסיבות לכך מגוונות וביניהן ניתן למצוא פילטרים סתומים, מחסור בגז, עובש במקומות מסוימים במערכת, תרמוסטט שאינו פועל היטב, תקלה במשאבת חום ובסליל החימום. כל אחת מהן מאופיינת אחרת והתיקון המתבצע מותאם לאופייה. מומלץ לא לנסות לתקן אף אחת מהן בשל החמרת הבעיה. יש לקרוא לטכנאי מיומן לאיתור הבעיה ולטיפול מטבי בה.

פילטרים סתומים

פילטרים סתומים גורמים לאוויר החם שלא להיפלט לחלל החדר. הבעיה נובעת מהצטברות אבק ולכלוך אחר עליהם. טכנאי מזגנים שולף אותם מהמגרעת בה הם נתונים, מבריש אותם באמצעות מברשת רכה מתאימה ושוטף אותם תחת מים זורמים. לאחר ייבושם הוא מחזירם למקום. הוא בודק שהמערכת, אכן, פועלת היטב ומחממת ואז מסתיים התיקון. ניקוי פילטרים כדאי לעשות אחת למספר חודשים או יותר בהתאם למיקום הבית, לכמות השימוש במזגן ולפרמטרים אחרים.

ניקוי מעובש

עובש גורם למצב בו המזגן אינו מחמם היטב נוצר כתוצאה מאבק מצטבר שעליו נקווים מים עומדים. הוא מאופיין גם בריח המגיע כשהמזגן פועל וגם כשהוא דומם. טכנאי מסיר את כיסוי המזגן ומנקה את התעלות הפנימיות ואת יתר המקומות בהם הוא מצטבר. ניתן לנקות באמצעות ריסוס חומר כימי או חומר אורגני המיועדים לכך. כל אחד בוחר את השיטה המתאימה לצרכיו ולסיטואציה הקיימת. לאחר הניקוי הוא מרסס חומר נגד עובש. ניקוי מזגנים פנימי כזה יאפשר למערכת לפעול היטב לאורך זמן.

חוסר בגז

הגז נועד לחמום וקירור וכאשר יש חוסר בו אז שתי הפעולות הללו אינן מתבצעות היטב. הכמות הנדרשת תלויה בכמות החסרה בו וגם המחיר נקבע בהתאם לכך. טכנאי מזגנים בודק את מצב המערכת על ידי שעון מיוחד למדידת לחץ. כאשר הוא מראה אפס, אזי הסבירות היא לתקלה רצינית המחייבת גם החלפת צנרת וחלקים אחרים. כאשר יש חוסר בכמות קטנה הוא ימלא את החסר.  מספר שעות התיקון תלויות בחומרת הבעיה הקיימת.

תרמוסטט תקול

מזגן לא מחמם גם בגלל תרמוסטט שאינו תקין. במזגן רגיל יש שני תרמוסטטים ובמזגן אינוורטר 8 כאלו. התיקון ייעשה על ידי החלפת האחד התקול ובדיקת המערכת לאחר מכן.

תקלה במשאבת חום ו/או בסליל החימום

סליל חום אמור להעביר את המזגן ממצב קירור לחימום ואילו משאבת הגז מחממת את הגז בצינור שאחראי על חימום האוויר הנפלט דרכו. בשני המקרים הללו יש להחליף את החלק התקול. במקרה של סליל חום – העלות זולה יותר. טכנאי מזגנים יודע לאתר את הבעיה ולתקנה ביעילות.

שירות מקצועי

מומלץ לקבל שירות מקצועי מטכנאי מזגנים מקצועי העובד בשירות "פיקס קור" בעלת המוניטין. השירות זמין לאורך כל ימות בשנה וניתן גם בשעות לא שגרתיות, ולכן, מוטב להימנע מטיפול עצמאי היכול להזיק למערכות הקיימות.